Hírek

2012. Március 16. 07:17, péntek | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online / MTI

Korrekorder győzelem az alaszkai kutyaszánmaratonon

Korrekorder győzött az idei, 1600 kilométer hosszú alaszkai kutyaszánversenyen: egy 25 éves férfi.

Ő a legfiatalabb, aki eddig nyerni tudott az embert és ebet egyaránt a végletekig próbára tevő, Iditarodnak nevezett viadalon. Dallas Seavey – ő az új bajnok – és 9 kutyája 9 nap, 4 óra 29 perc és 26 másodperc alatt tette meg a csaknem ezer mérföldes távot. Megérkezve röviden üdvözölte rokonait, barátait, majd hálásan ölelgette kutyáit.

Másodikként egy nő, Aliy Zirkle ért a célba – Nome városába –, éppen egy órával maradt el Seaveytől, aki egyébként éppen a startnapon, március 9-én lett 25 éves. A távnak 66 fogathajtó vágott neki, 11-en feladták a versenyt.

Érdekesség, hogy a győztes lehagyta apját, Mitch Seaveyt is, aki 2004-ben nyerte meg az Iditarodot. Most 7. lett.

MTI / Nemzeti Sport Online

Ezek érdekelhetnek még

2024. Szeptember 27. 07:47, péntek | Sport

Férfi kézilabda BL - Bodó bombagóljával nyert a Szeged

A Szeged házigazdaként 33-32-re legyőzte csütörtökön a francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. Szeptember 26. 08:11, csütörtök | Sport

Európa-liga - Brüsszeli vereséggel rajtolt a Ferencváros

A Ferencváros 2-1-es vereség szenvedett a belga Anderlecht otthonában a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának szerdai nyitófordulójában.

2024. Szeptember 25. 13:28, szerda | Sport

Dobogós helyezések és értékes pontok Nyirádon

Hosszú szünet után Nyirádra tért vissza a magyar bajnokság mezőnye, és a Korda Racing is visszatért a „régi” kerékvágásba, a Rallycross Európa Bajnokság után újra hat versenyautóval szállt harcba a bajnoki pontokért.